به وبسایت زرشوران خوش آمدید
shoar-1403
تاریخ 10 خرداد 1403 - ساعت 1:56 بعد از ظهر

مدیرعامل ایمپاسکو خبر داد: گواهی کشف معدن مس جانجا صادر شد

اخذ گواهی کشف معدن مس جانجا در استان سیستان و بلوچستان اقدامی در جهت شناسایی و فعالسازی معادن در مناطق کمتر برخوردار در این استان است.

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، امیرعلی طاهرزاده با بیان این مطلب گفت: پس از ارسال گزارش پایان عملیات اکتشاف و تأیید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سیستان و بلوچستان، این شرکت موفق به اخذ گواهی کشف معدن مس جانجا شد.

وی در ادامه افزود: معدن مس جانجا با ذخیره قطعی ۱۰۱ میلیون تن و ذخیره احتمالی ۲۰۲ میلیون تن با توجه به سطح اکتشافات انجام شده، یکی از بزرگترین معادن جنوب شرق کشور است که با ادامه فعالیت های اکتشافی ذخایر این معدن در حال افزایش می باشد.

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران اظهار داشت: استان سیستان و بلوچستان در گذشته در زمینه ماده معدنی مس ظرفیت پایینی داشت ولی هم اکنون می‌توان ادعا کرد با اکتشافات جدید صورت گرفته در محدوده مس جانجا این استان در رده‌ی استان‌های مس خیز کشور قرار خواهد گرفت.

طاهرزاده خاطر نشان کرد: جهت عملیاتی نمودن شعار سال ۱۴۰۰ (تولید، پشتیبانی و مانع زدایی ها) و رفع بخشی از مشکلات استان گام های موثری با هدف جذب سرمایه گذار جهت رونق تولید و ایجاد اشتغال در استان سیستان و بلوچستان برداشته شده است، ضمن آنکه بخش قابل توجهی از فعالیت های شرکت بالاخص در بخش اکتشاف در جهت شناسایی معادن جدید و افزایش ذخیره معادن موجود در این استان متمرکز می باشد.

وی با اشاره به هم جواری استان پهناور سیستان و بلوچستان با کشورهای همسایه و دسترسی به آب های آزاد گفت: مزیت معدن استان و رشد و توسعه آن در همه ابعاد طی سال‌های اخیر شتاب بیشتری گرفته است و زمینه تجارت محصولات تولیدی با توجه به موقعیت و مزایای ذکر شده  در این استان فراهم می باشد.

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران احیا و فعال سازی معادن کوچک مقیاس در استان سیستان و بلوچستان را ۱۴ معدن از ابتدای سال ۹۹ تاکنون عنوان کرد و افزود: عمده این معادن طلا، منیزیت، سنگ آهن است.

لازم به ذکر است در راستای جذب سرمایه گذار به منظور تجهیز، آماده سازی و  بهره برداری از معدن مس جانجا و کارخانه تولید کنسانتره مس به ظرفیت سالیانه حداقل ۱۳۰ هزار تن و محصولات جانبی دیگر فراخوان عمومی ارزیابی کیفی متقاضیان در دست انجام می باشد.

http://www.impasco.gov.ir/?p=11339

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب ویژه

آخرین مطالب