به وبسایت زرشوران خوش آمدید
shoar-1403
تاریخ 10 خرداد 1403 - ساعت 1:16 بعد از ظهر

طلا به کار رفته در مصنوعات مشمول مالیات بر ارزش افزوده نیست

معاون سازمان امور مالیاتی:

طلا به کار رفته در مصنوعات مشمول مالیات بر ارزش افزوده نیست

معاون سازمان امور مالیاتی گفت: از سیزدهم دی که قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده، اجرایی و عملیاتی می‌شود، اصل طلا، جواهر و پلاتین به کار رفته در مصنوعات مشمول مالیات بر ارزش افزوده نیست.

محمد مسیحی معاون سازمان امور مالیاتی در پاسخ به این پرسش که چه اشخاص و مشاغلی مشمول قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده هستند؟ افزود: این اشخاص، همان فراخوان‌های قبلی ۸ گانه‌ای هستند که به موجب قانون آزمایشی، فراخوان شدند و تغییری در اشخاص مشمول، با اجرای دائمی این قانون ایجاد نمی‌شود.

او گفت: از سیزدهم دی، خریداران طلا و جواهر باید توجه داشته باشند که در مراجعه به طلا فروشان، صرفا ۹ درصد اجرت، سود و کارمزد را باید پرداخت کنند و این موضوع به نفع مردم و خریداران است.

مسیحی اضافه کرد: در اصلاح قانون مالیات ارزش افزوده، سعی شده است فرآیند انتقال بار مالی از فعالان اقتصادی به مصرف کنندگان، تسهیل شود و بخشی از بودجه دولت و شهرداری‌ها از محل قانون مالیات بر ارزش افزوده است.

معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفت: انتظار داریم با اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده و اجرای دائمی آن از ۱۳ دی، درآمدهای مالیاتی، بهتر وصول شود و انتقال بار مالی به مصرف کننده تسریع و تسهیل گردد.

مسیحی با بیان اینکه بیشتر کالاها و خدماتی که از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده، معاف هستند، سبد مصرفی خانوار را شامل می‌شوند، افزود: محصولات کشاورزی فرآوری نشده، شیر، پنیر، ماست، آرد، نان، برنج، انواع روغن خوراکی، شیرخشک، تخم مرغ و خدمات آموزشی ورزشی، درمانی، از جمله این کالاها و خدمات است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب ویژه

آخرین مطالب