به وبسایت زرشوران خوش آمدید
shoar-1403
تاریخ 7 خرداد 1403 - ساعت 2:02 قبل از ظهر

طلای جهانی از صعود بازماند

قیمت طلا در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی تحت تاثیر انتظارات برای به تاخیر افتادن تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه بانک مرکزی آمریکا، در رکورد بالای اخیرش ثابت ماند.

بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری ثابت بود و در ۱۸۲۳ دلار و ۹۲ سنت ایستاد. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۴ درصد کاهش، به ۱۸۲۶ دلار و ۲۰ سنت رسید.

قیمت طلا هفته گذشته در پی انتشار آماری که نشان داد روند احیای اشتغال آمریکا در اوت تحت تاثیر موج افزایش ابتلا به کووید ۱۹ ضعیف شده است، به بالاترین حد در دو ماه و نیم گذشته صعود کرده بود.

مایکل لانگفورد، مدیر شرکت مشاوره ایرگاید گفت: هر چه شیوع کووید ۱۹ بدتر باشد، احتمال صعود قیمت طلا بالاتر است. طلا از اخبار بد و تورم تا زمانی که بانکهای مرکزی تدابیر محرک مالی را تعدیل یا متوقف کنند، سود می برد.

اشتغال قوی یکی از پیش شرطهای بانک مرکزی آمریکا برای آغاز تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه است. جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا ماه گذشته اظهار کرده بود که این بانک در تصمیم گیری برای افزایش نرخهای بهره محتاط خواهد بود.

بعضی از سرمایه گذاران طلا را پوشش ریسک در برابر تورم ناشی از تدابیر محرک مالی می بینند. از سوی دیگر نرخهای بهره اندک هزینه نگهداری طلا که دارایی بدون بازدهی است را کمتر می کند.

نشست سیاست پولی بانک مرکزی اروپا روز پنج شنبه برگزار می شود و احتمالا در دیدار هفته جاری درباره تعدیل تدابیر محرک مالی بحث می شود زیرا اقتصاد منطقه یورو روند رو به بهبودی پیدا کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، شاخص دلار نزدیک به پایین‌ترین حد خود در یک ماه اخیر ایستاد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، به ۲۴ دلار و ۶۵ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، ۱۰۲۰ دلار و ۵۹ سنت معامله شد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، به ۲۴۱۲ دلار و ۱۳ سنت رسید.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب ویژه

آخرین مطالب