به وبسایت زرشوران خوش آمدید
shoar-1403
تاریخ 7 خرداد 1403 - ساعت 2:52 قبل از ظهر

رشد اونس طلا به بالاترین رقم در دو ماه گذشته

رشد اونس طلا به بالاترین رقم در دو ماه گذشته

در حالی که عقب نشینی دلار سبب تقویت اشتها برای سرمایه گذاری در بازار طلا شده است، قیمت فلز زرد امروز افزایش داشت و به بالاترین رقم دو ماه گذشته رسید.

به گزارش رویترز، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۰۷ درصد افزایش به ۱۸۱۹ دلار و ۶۴ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه دسامبر هم با ۰٫۲۳ درصد افزایش به ۱۸۲۱ دلار رسید.

بر اساس این گزارش، به رغم انتشار گزارشی مثبت از بازار کار آمریکا که نشان می دهد فعالیت های اقتصادی در این کشور در سه ماهه پایانی سال شتاب خوبی گرفته است، قیمت طلا روز جمعه تا ۱٫۵ درصد رشد داشت.

استر جورج رئیس فدرال رزرو کانزاس روز جمعه گفت: «شکی نیست» که وضعیت بازار کار آمریکا بهبود یافته است. وی اضافه کرد، وی برای ارزیابی اینکه اقتصاد آمریکا تا چه اندازه به هدف گذاری فدرال رزرو یعنی اشتغال کامل نزدیک شده است، میزان دستمزدها و انتظارات تورمی را به دقت بررسی می کند.

شاخص ارزش دلار روز دوشنبه تا حدود زیادی ثابت بود، اما روز جمعه شاهد افت ۰٫۴ درصدی بود و از بالاترین رقم بیش از یک سال اخیر فاصله گرفت. همین عقب نشینی کافی بود تا اشتها برای سرمایه گذاری در بازار طلا در میان خریدارانی که از ارزهای دیگر استفاده می کنند افزایش یابد.

کنگره آمریکا طرح یک تریلیون دلاری نوسازی زیرساخت های این کشورها را که هدف آن بازسازی فرودگاه ها، جاده ها و پل هاست تصویب کرد.

صورت مذاکرات سیاست گذاران بانک مرکزی ژاپن در ماه اکتبر نشان می دهد، مدیران این بانک معتقدند با توجه به افزایش جزئی نرخ تورم و رشد کم دستمزد ها سیاست پولی انبساطی همچنان باید ادامه یابد.

در همین حال تقاضای فیزیکی برای خرید طلا در هند طی هفته گذشته و در جریان جشنواره فرهنگی دیوالی شاهد جهش بود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب ویژه

آخرین مطالب