به وبسایت زرشوران خوش آمدید
shoar-1403
تاریخ 2 مرداد 1403 - ساعت 3:50 بعد از ظهر

“درخشش سکه در آسمان اونس طلا”

نقطه اطمینان بازار سکه

کدخبر: ۴۱۴۹۳۲ ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ – ۰۹:۰۰اقتصاد نیوز:پیش بینی می شود قیمت سکه امروز از محدوده حساس عبور کند افزایش قیمت طلا و رشد قیمت دلار محرک های امروز بازار سکه هستند.

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت سکه در پنجمین روز هفته می تواند یکبار دیگر به بالای محدوده حساس ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قدم بگذارد. بهای اونس طلا در بازارهای جهانی به یک قدمی مرز هزار و ۹۰۰ دلاری رسیده است و افزایش بهای فلز زرد می تواند منجر به درخشش سکه شود. با این حال، قیمت سکه برای رشد نیاز به همراهی قیمت دلار دارد. به نظر می رسد ماندن دلار بالای مرز ۲۳ هزار تومانی میتواند کم کم خریداران را در بازار سکه فعال تر کند.

سکه حباب

بیت کوین در آستانه موج صعودی جدید

 فلز گران بهای داخلی در روزهای اخیر از لحاظ بنیادی ظرفیت رشد قیمت را داشت ولی معامله گران در خرید بسیار محتاط عمل می کردند و همین مساله موجب شد که قیمت سکه رشد خاصی را تجربه نکند. ارزش ذاتی سکه در روزهای اخیر همواره بالاتر از ارزش بازاری بوده است. در واقع سکه در بازار ارزان تر از ارزش واقعی اش معامله شده است. این مساله نشان می دهد که سطح تقاضا در بازار قابل توجه نبوده است. اگر تقاضا در بازار در سطح عادی نیز قرار داشت، با توجه به ارزش ذاتی، سکه باید با ارقام بالاتری مورد معامله قرار می گرفت.

سکه پشت خطی2

به نظر می رسد مهم ترین دلیل کمبود تقاضا در بازار و احتیاط معامله گران سکه، هراس از افت یکباره دلار باشد. برخی سکه بازان عنوان میکنند که ممکن است در خردادماه، بخشی از  تحریم ها برداشته شوند و این مساله قیمت دلار را به صورت یکباره پایین ببرد. در صورتی که سکه بازان اطمینان پیدا کنند که خبری از ریزش دلار نیست، با قدرت بیشتری در بازار حضور خواهند یافت. سکه در صورتی که بالای محدوده ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی تثبیت شود، می تواند ارقام بالاتری را نیز به چشم ببیند.

سکه حباب

همچنین بخوانید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب ویژه

آخرین مطالب