به وبسایت زرشوران خوش آمدید
shoar-1403
تاریخ 7 خرداد 1403 - ساعت 1:41 قبل از ظهر

خبر خوب برای طلا/ بازارها مات تصمیم بانک مرکزی

هفته کم دردسر در تقویم اقتصادی جهان

کدخبر: ۴۳۰۲۷۲ ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ – ۰۲:۰۸اقتصادنیوز : آیا طلا می تواند هفته آینده ۱۸۵۰ دلار معامله شود؟ فدرال رزرو بر داده های اشتغال متمرکز شده است و شما نیز باید همین کار را انجام دهید.

بر اساس گزارش اقتصادنیوز، به طور کلی هفته کم هیجانی از نظر داده های اقتصادی است اما همچنان بازارها تحت تاثیر سخنان هفته گذشته رییس فدرال هستند و در هفته جاری نیز به آمارهای اشتغال زایی توجه خواهند کرد.

هفته برای دلار:

از بخش خصوصی ، PMI های تولیدی و غیر تولیدی ISM برای ماه جولای(مرداد) مورد توجه قرار خواهند گرفت. انتظار می رود PMI غیر تولیدی که روز چهارشنبه منتشر می شود بیشترین تأثیر را داشته باشد.در زمینه بازار کار ، تغییر اشتغال ADP غیر کشاورزی و ارقام هفتگی ادعاهای بیکاری در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه نیز تأثیر خواهد گذاشت.

حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در پایان هفته ، آمار کلیدی هفته خواهد بود.

در هفته منتهی به ۳۰ ژوئیه ، شاخص نقطه دلار ۰٫۷۹ درصد کاهش یافت و به ۹۲٫۱۷۴ واحد رسید.

هفته برای یورو

برای یورو یک هفته شلوغ در زمینه داده های اقتصادی است.

PMI های بخش خصوصی برای ایتالیا و اسپانیا به همراه اعداد نهایی برای فرانسه ، آلمان و منطقه یورو تأثیر خواهند گذاشت.

انتظار می رود ایتالیا و PMI های منطقه یورو در هفته کلیدی خواهند بود. ارقام خرده فروشی آلمان و منطقه یورو نیز تأثیرگذار است.

در این هفته ، یورو با ۰٫۸۴ درصد افزایش به ۱٫۱۸۷۰ دلار رسید.

unnamed

هفته برای بیت کوین

در روز جاری بیت کوین روند صعودی اخیر خود را حفظ کرده و به بالاترین سطح ۲ ماه اخیر رسید. و نسبت به هفته گذشته حدود ۱۵ درصد  افزایش داشته است. یکی از دلایل افزایش قیمت بیت کوین پذیرفتن این ارز دیجیتالی و رسمیت دادن به آن توسط کشورها است. اوکراین اعلام کرده است بانک های کشور می توانند از این ارز استفاده کنند. همچنین کشورهای آفریقایی مانند کنیا نیز از برنامه خود برای عرضه ارز دیجیتالی ملی خبر داده اند.

هفته برای طلا

پس از اظهارات جروم پاول ، رئیس فدرال رزرو در این هفته ، چشم انداز طلا بهبود یافت. اما آیا فلز گرانبها می تواند این حرکت را پس از افت دو رقمی در روز جمعه حفظ کند؟

تحلیلگران به کیتکو نیوز گفتند که آمار اشتغال ایالات متحده در ماه ژوئیه را که قرار است روز جمعه منتشر شود بازار را تحت تاثیر قرار دهد.

ادوارد مویا ، تحلیلگر ارشد بازار OANDA به کیتکو نیوز گفت :« من واقعاً روی برخی از واکنش های بازار طلا متمرکز شده ام. بازدهی واقعی همچنان به سمت قلمرو منفی بیشتر می رود و طلا منتظر بود تا ببیند از فدرال رزرو چه حرکتی بر می آید. بزرگترین خطر طلا که زود تر از انتظار رخ داد- کاهش خرید دارایی بیش از حد انتظار بود.  تصمیم FOMC ، در بیشتر موارد ، این دیدگاه را تقویت کرد که فدرال رزرو هنوز در دستیابی به ” پیشرفت اساسی “از منظر بهبود بازار کار فاصله دارد.»همچنین بخوانید

مویا خاطرنشان کرد: این تغییر در چشم انداز این دیدگاه را تقویت می کند که نرخ بهره برای مدت طولانی تری پایین می ماند و این برای طلا خوب است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب ویژه

آخرین مطالب