به وبسایت زرشوران خوش آمدید
shoar-1403
تاریخ 30 اردیبهشت 1403 - ساعت 3:39 قبل از ظهر

توقف روند افزایشی اونس طلا

در حالی که تقویت دلار مانع از رشد قیمت طلا شده و با وجود اظهارات رئیس فدرال رزرو مبنی بر اینکه نرخ بهره فعلا افزایش نخواهد یافت، قیمت طلا روز جمعه شاهد کاهش بود.

به گزارش رویترز، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰٫۷۶ درصد کاهش به ۱۸۱۴ دلار و ۱۹ سنت رسید. قیمت فلز زرد در پایان معاملات آتی جلسه گذشته با ۱٫۰۱ درصد کاهش به ۱۸۱۷ دلار و ۲۰ سنت رسید.

بر اساس این گزارش، روز پنجشنبه پس از آنکه جرومی پاول رئیس فدرال رزرو گفت که بازار کار آمریکا همچنان فضا برای ترمیم دارد و فدرال رزرو فعلا قصد توقف سیاست های حمایتی خود را ندارد، قیمت طلا به بالاترین رقم ۲ هفته گذشته رسید.

باب هابرکورن تحلیلگر ارشد موسسه آر جی او فیوچرز در این باره گفت، آمارهایی که نشان دهنده افزایش نرخ تورم در آمریکاست، اندکی کندتر از حد انتظار بوده و این عامل در کنار تقویت دلار سبب افت قیمت طلا شده است.

طلا به صورت سنتی محل امنی جهت سرمایه گذاری در هنگام افزایش نرخ تورم به شمار می رود.

هابرکورن افزود، قیمت طلا همچنان بالاست و این واقعیت که فدرال رزرو فعلا قصدی برای تغییر سیاست پولی خود از جمله نرخ بهره و خرید اوراق قرضه ندارد سبب شده تا بازار طلا از وضعیت مطلوبی برخوردار باشد.

پایین بودن سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا نیز سبب کاهش هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا شده است.

شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی که پیشتر به پایین ترین رقم یک ماه گذشته رسیده بود، دیروز ۰٫۳ درصد افزایش یافت و موجب کاهش جذابیت بازار طلا برای خریدارانی شد که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب ویژه

آخرین مطالب