به وبسایت زرشوران خوش آمدید
shoar-1403
تاریخ 2 مرداد 1403 - ساعت 4:55 بعد از ظهر

تقویت بهای جهانی اونس طلا

در حالی که دلار اندکی تضعیف شده و نگرانی ها در مورد افزایش تورم و تضعیف رشد اقتصادی سبب شده تا تاثیرات افزایش سوددهی اوراق قرضه خنثی شود قیمت طلا روز جمعه شاهد افزایش بود و در مسیر رشد هفتگی باقی ماند.

به گزارش رویترز، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰٫۲۳ درصد رشد به ۱۷۶۰ دلار و ۹۸ سنت رسید. قیمت فلز زرد در پایان معاملات آتی دیروز برای تحویل در ماه دسامبر هم با ۰٫۰۸ درصد رشد به ۱۷۵۸ دلار و ۴۰ سنت رسید.

بر اساس این گزارش، روز گذشته شاخص ارزش دلار اندکی کاهش داشت و سبب کاهش قیمت طلا برای خریدارانی شد که از ارزهای دیگر استفاده می کنند.

در این هفته قیمت طلا شاهد رشد ۰٫۶ درصدی بود و اولین افزایش هفتگی از سوم سپتامبر را تجربه کرد. عقب نشینی دلار در روز پنجشنبه به رشد حدود ۲ درصدی قیمت فلز زرد کمک کرد.

کاهش ارزش دلار و افت سوددهی اوراق قرضه سبب شده تا جذابیت بازار طلا برای سرمایه گذاران همچنان بالا باقی بماند.

عامل دیگری که به جذابیت بازار طلا کمک کرد، افت شاخص ها در بازارهای بورس اروپا و آسیا به دلیل نگرانی از رشد تورم و کندی رشد اقتصادی بود.

احتمال اینکه فدرال رزرو آمریکا ممکن است همچنان سیاست انقباضی را در دستور کار امسال خود قرار دهد سبب شده تا رشد قیمت طلا چندان محسوس نباشد، زیرا سیاست انقباضی هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا را افزایش می دهد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب ویژه

آخرین مطالب