به وبسایت زرشوران خوش آمدید
shoar-1403
تاریخ 2 مرداد 1403 - ساعت 4:34 بعد از ظهر

اونس طلا وارد کانال ۱۹۰۰دلاری شد

اونس طلا وارد کانال ۱۹۰۰دلاری شد

در حالی که پس از ورود نیروهای روس به مناطق جداشده شرق اوکراین وضعیت در شرق اروپا متشنج تر از گذشته شده و این موجب افزایش تقاضا برای خرید طلا گشته است قیمت فلز زرد روز سه شنبه به نزدیکی بالاترین رقم ۹ ماه گذشته رسید.

به گزارش رویترز، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۱۱ درصد افزایش به ۱۹۰۸ دلار و ۳۸ سنت رسید. اوایل امروز قیمت طلا به بالاترین رقم از اول ژوئن یعنی ۱۹۱۳ دلار و ۸۹ سنت رسیده بود. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه آوریل با ۰٫۵۸ درصد رشد به ۱۹۱۰ دلار و ۸۰ سنت رسید.

جفری هالی تحلیلگر ارشد بازار طلا در موسسه اوآندا گفت: «با توجه به اینکه وضعیت در شرق اروپا روز به روز در حال وخیم تر شدن است دلیل چندانی وجود ندارد که قیمت طلا کاهشی شود.»

وی افزود: «فشارهای تورمی در کشورهای جهان نیز به رشد قیمت طلا کمک کرده و در صورت تحریم روسیه از سوی غرب تورم تشدید خواهد شد.»

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه دیروز مناطق جدا شده شرق اوکراین را به رسمیت شناخت و به نیروهای روسی دستور داد که در قالب عملیات حفظ صلح وارد این مناطق شوند. این اقدام موجب تشدید بحران اوکراین و ترس از وقوع یک جنگ بزرگ شده است.

در همین حال قیمت نفت به بالاترین رقم ۷ سال گذشته رسیده و همزمان با افت شاخص ها در بازار بورس آمریکا بازارهای امن سرمایه گذاری نظیر بازار طلا شاهد افزایش قیمت بوده است.

جو بایدن دیشب با امضای دستوری اجرایی هرگونه تجارت و سرمایه گذاری اتباع آمریکایی با مناطق جداشده شرق اوکراین را ممنوع کرد.

سوددهی اوراق قرضه ده ساله دولت آمریکا به دلیل وخامت اوضاع در شرق اروپا و برنامه فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره شاهد کاهش بوده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب ویژه

آخرین مطالب