به وبسایت زرشوران خوش آمدید
shoar-1403
تاریخ 7 خرداد 1403 - ساعت 2:48 قبل از ظهر

۱۰ کشور بزرگ تولید کننده طلای جهان معرفی شدند

تاریخ: ۱۱/آبان/۹۳ ساعت ۱۱:۲۵ | بازار جهانی
شناسه خبر: ۱۹۰۵۴
سایت طلا : تازه ترین گزارش رسمی منتشر شده نشان می دهد که چین همچنان بزرگترین تولید کننده طلای جهان به شمار می رود.

سایت طلا

به گزارش گروه بین الملل سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی اینسایدر، غنا یک کشور آفریقایی است که دهمین تولید کننده بزرگ طلای جهان به شمار می رود. این کشور در حال تبدیل شدن به بزرگترین تولید کننده کاکائوی جهان در سال ۲۰۱۵ میلادی است. علاوه بر طلا ، نفت و گاز طبیعی نیز نقش مهمی در رشد اقتصادی غنا دارد.

بر اساس این گزارش ازبکستان از منابع و ذخایر طبیعی و معدنی زیادی برخوردار است و منابع غنی طلا موجب شده تا این کشور به نهمین تولید کننده بزرگ این فلز زرد در جهان تبدیل شود.

مکزیک نیز هشتمین تولید کننده بزرگ طلای جهان به شمار می رود البته شاید با شنیدن نام مکزیک نخستین چیزی که به ذهن متبادر می شود طلا نباشد ولی امروزه طلا نقش مهمی در اقتصاد و فعالیت های اقتصادی و تجاری این کشور دارد.

کانادا هفتمین تولید کننده بزرگ طلای جهان است و این کشور تقریبا همه چیز دارد غیر از آب و هوای خوب به خصوص در مناطق شمالی. تولید طلای کانادا در دهه های اخیر همواره با رشد چشمگیری روبرو شده است.

گزارش سایت طلا می افزاید؛ آفریقای جنوبی که تا سال ۲۰۰۷ میلادی بزرگترین تولید کننده طلای جهان بوده اکنون به رتبه ششم تنزل پیدا کرده است. افزایش هزینه های تولید و مشکلات مربوط به اعتصاب های کارگری در سال های اخیر موجب کاهش تولید طلای این کشور شده است.

پرو پنجمین جایگاه را در بین کشورهای بزرگ تولید کننده طلای جهان دارد. تاریخچه تولید طلای این کشور مربوط به قرن ۱۶ زمانی است که این کشور مستعمره اسپانیا بوده است.

روسیه نیز در سال های اخیر میزان تولید طلای خود را افزایش داده و به چهارمین تولید کننده بزرگ جهان تبدیل شده است. آمریکا نیز در رتبه سوم قرار گرفته و استرالیا نیز طی سال های اخیر با افزایش چشمگیر تولید خود با پیشی گرفتن بر آمریکا بعه رتبه دوم رسیده است.

چین همچنان جایگاه خود را به عنوان بزرگترین بازار طلای جهان حفظ کرده است. این کشور از سال ۲۰۰۷ میلادی تاکنون با پشت سر گذاشتن افریقای جنوبی به بزرگترین تولید کننده طلا تبدیل شد و سال گذشته نیز با پیشی گرفتن بر هند به بزرگترین مصرف کننده این فلز زرد تبدیل شده است./م

مطالب مرتبط

مطالب ویژه

آخرین مطالب